Miluji život, miluji svoji práci, miluji své poslání.

V tomto lidském životě zastávám různé role.
Jsem dcera, manželka, maminka, babička, tchýně, jsem také lektorka, terapeutka, kamarádka...

Nebylo tomu tak vždy.

Naopak. Život se mi zdál těžký a v době středoškolských studií jsem dokonce  uvažovala o jeho ukončení. Tehdy jsem udělala rázné a zásadní rozhodnutí. Život si nevzít, ale žít ho jinak než dosud, začít se ze života radovat. Nečekat, až se změní okolnosti okolo mě. Na to nebyl čas. Chtěla -li jsem žít, musela jsem teď hned změnit svůj pocit, že mů život je marný. Částečně se mi to podařilo.
Avšak uběhla ještě hodně dlouhá doba, než jsem získala úplnou schopnost vědomě si tvořit vlastní realitu a užívat si život.  Než jsem začala žít život, který mě baví a naplňuje.

Začátek zásadních  změn nastal v době, kdy jsem s manželem jsme podnikali, měli celkem ještě malé děti a stavěli  dům. Po nastěhování do nového domu se u manžela začaly projevovat  zdravotní problémy. Během pár měsíců prodělal dvě operace srdce a schylovalo se ke třetí. K manželově léčbě byla použita tehdy nejmodernější lékařská technika a léky. Mně však bylo jasné, že nemůže srdce vydržet každých půl roku další stend. To přece nemůže být to správné a trvalé řešení!

Na moje dotazy týkající se prevence nebo jiného způsobu léčby lékaři neznali odpověď. A tehdy jsem svoji pozornost poprvé obrátila od každodenní rutiny, zaběhlých zvyklostí a přijatých  řešení do neznámého, dosud nepoznaného. Byla jsem přesvědčena, že MUSÍ být i jiné řešení. Moc jsem si přála, toto řešení poznat. 

A řešení přišlo.

Reiki v potenciálu nové doby. Mistr Reiki Iva Kukačková

Zdravotní problémy dcery  mě přivedly k reiki. Dceři pomohlo reiki i lékaři. Manželovi jsem však hodinu denně dávala reiki po dobu několika měsíců. Na třetí operaci srdce už nešel. Manželovi i dětem se reiki moc líbilo. Děti se ho chtěly  naučit, což později také udělaly.

 

Mně se otevřela cesta nového poznání. Zjistila jsem, že existuje pomoc, která je každému dosažitelná. Chtěla jsem vědet vše o tom, co to je, co manželovi pomohlo? Jaké jsou další možnosti? Chtěla jsem o reiki vědět vše. A tak můj život dostal další rozměr. Poznávání mě úplně pohltilo. Přečetla jsem spoustu knih nejen o  reiki, četla jsem literaturu zaměřenou  léčitelství a duchovní literaturu, učila jsem se od několika dobrých  mistrů, absolvovala u nich řadu kurzů, poznávala různá náboženství, filozofie, různé druhy jógy  a hlavně jsem neustále pracovala na sobě.

Vše poznané jsem uváděla v život. Bylo-li to skutečně dobré, pomáhala jsem tím sobě, svým blízkým a později svým klientům. Život mi přinášel radosti i bolesti. Já  jsem však už věděla, že osud mám z velké, rozhodující míry ve svých rukách. Zbavovala jsem se postupně pocitů křivd, ublížení, strachů, pocitu méněcennosti atd. a  uváděla do rovnováhy své fyzické tělo, psychiku, duši.

Prvotním hnacím motivem byla touha umět pomáhat lidem.  Hledala jsem pomoc pro druhé a našla jsem  svoji podstatu.  Hledala jsem pomoc vně a našla jsem Boha v sobě. Našla jsem možnosti, jak pomoci ke spokojenému životu sobě i druhým.

Někteří lidé se bojí vzít si do svého života něco, co si nemoho osahat, spočítat nebo o čem se můžou na vlastní oči přesvědčit. O tom to není. Mě vždy bavily  technické předměty, matematika, fyzika, vystudovala jsem stavební průmyslovku. Avšak mé založení mě vždy má k tomu, abych hledala řešení  a nespokojila se s tím, že něco nejde.

Po dvou letech praktikování reiki jsem se zbavila alergie na prach, pyl a peří. To jsem ještě neznala EPAM – přírodní tibetskou medicínu. S   EPAMem protialergickým by to bylo rychleji. Nyní máme dalšího pomocníka - přípravky tianDe.

Moje maminka jde cestou  poznávání se mnou. Zbavila se astma a později i následků po mozkové příhodě.  S jejím příběhem se můžete seznámit v záložce „Zkušenosti klientů„. Jsem přesvědčena, že také příznivě ovlivnily partnerský vztah mých rodičů. Je nyní moc hezké se dívat,  jak se k sobě ohleduplně a láskyplně  chovají. Rádi k nim jezdíme, protože nacházíme příjemné prostředí, naplněné láskou, pochopením a optimismem.

Miluji svoje děti. Dcera je pedagog a má vystudovanou i Waldorfskou pedagogiku. Je radost se dívat, jaká je  láskyplná maminka dvou synů.  Syn se věnuje  vědě. Ačkoliv dosahuje úspěchů i v mnoha dalších svých činnostech, zůstává skromným, lidským, otevřeným a přátelským.
Miluji své dva vnuky Ferdinanda a Michaela.

Miluji svůj život se vším všudy.

Manžel létá v ultra lehkém letadle a potápí se v moři. Rekreačně jezdíme na kole, lyžujeme, děláme pěší turistiku
a občas slézáme horolezeckou stěnu.
Dál vede firmu, která překonala již mnohá úskalí.

Moje vzdělání

1982    SPŠ stavební
1991    rekvalifikace asistentka podnikatele
1998    kurz reiki I. a II. stupeň
2006    mistr reiki zasvěcná Borisem Tichanovským
2011    rekvalifikace Profesionální masérská škola Borise Tichanovského:
-Certifikát „Cvičitel zdravotní tělesné výchovy“
-Certifikát „Poradce pro výživu“
– Certifikát „Masér pro sportovní a rekondiční masáže mimo oblast zdravotnictví“
2013     terapeutka Kranio-sakrální terapie
2015     terapeutka metody emočního naciťování J-I-H

 

Hodně mě naučil i život sám. Téměř dvacet let jsem dělala manželovi, který vede soukromou firmu, asistentku, fakturantku, společnici v partnerství i v profesi. Společně jsme zvládli výchovu dvou dětí a postavili (dodavatelsky) rodinný dům.

Dosažení stavu, o který jsem tak dlouho usilovala, jsem našla  s terapií JIH - Jasná Informace Hned emočním nacítěním.
Jsem certifikovaná terapeutka  této metody a učila jsem se ji u samotných autorek  paní Jarky Matuškové, Hanky Mokré a Ireny Brejchové.

Moje vize

Lidé jsou vědomými tvůrci svého života.

Mými projekty jsou:

Reiki v možnostech nové doby

je celistvá pomoc člověku při vědomém záměru uzdravit svůj život ve všech oblastech využívající potenciál životní energie.

Kladla jsem si otázku, proč lidem Reiki nejprve pomáhá, často tu pomoc můžeme nazvat zázrakem, ale později už tomu tak není a lidé hledají jiná řešení.

A tak  vzniklo i „Reiki v potenciálu nové doby“.
Nestačí jen životní energii Reiki předávat a dostávat – pasivně konzumovat. Je třeba aktivně tvořit - poznat sám sebe, pocítit sebe jako součást vesmírné energie, poznat, jak já sám mohu ovlivňovat svůj život a naučit se tyto nástroje využívat v každodenním životě.

V současné době vedu tým skvělých lidí, ze kterého vzejdou mistři Reiki v možnostech nové doby. Jsou z různých koutů České republiky, mým záměrem je, aby se informace o celistvých možnostech a účincích Reiki rozšířily a praxe byla dostupná.

Vědomým cvičením ke zdraví

těla, duše i mysli.

Tělo úžasně reaguje na pocity a také myšlenky. O tom bylo již mnoho napsáno. Jen málo se ví o tom, že vhodným přístupem lze při pohybu opět tato traumata uvolnit a pomoci tak nejen tělu, ale i mysli a duši. Vědomým cvičením dochází k odstranění prvotní příčiny problémů.

Cvičení na páteř, klouby a další metody, které vychází ze súfijské jógy  jsem inspirována kolegyní z Centra obnovy životní harmonie Ing. Hankou Mokrou obohatila o terapeutickou metodu JIH  a do provádění promítla svá nová pochopení, která stále přicházejí. Reaguji vždy na konkrétní lidi a situaci.